• çekim alanlarıDüğün, Nişan
  • çalıştığı bölgeler
  • Toplam Tecrübe13 yıl
  • Video ÇekimiEvet
  • Stüdyo ÇekimiEvet
  • Dış Mekan ÇekimiEvet
  • Yurt Dışında ÇekimEvet
  • Eğitim Veriyor Mu?Evet

hakkında

Ufuk Sarışen Fotoğraf

biyografi

Merhaba,

İstanbul’da yaşayan ancak dünyanın her yerine çekime gidebilen bir fotoğrafçıyım. Bu seyahat esnekliği düğün fotoğrafçılığının yanı sıra aynı zamanda gezi ve belgesel fotoğrafçısı olmamdan da kaynaklanıyor sanırım. Türkiye ve Avrupa’da yayın yapan gezi, coğrafya ve kültür dergisi Atlas’ın fotoğraf kurulundayım, Aynı zamanda da kendi konularımın yazarıyım. Bunun dışında bir dönem Skylife dergisi fotoğraf editörlüğü de yaptım. Elele, İstanbul Life, Formsante gibi dergilere her ay fotoğraf çekiyorum, bazen stüdyomda bazen de eşsiz fonlara sahip İstanbul sokaklarında.

Uluslararası Fearless Wedding Photographers’a Türkiye’den kabul edilmiş ilk düğün fotoğrafçısıyım. FearlessPhotographers dünyanın her yerinden güçlü portfolyosu olan fotoğrafçıların kabul edildiği bir organizasyon. Bunun yanı sıra dünyaca ünlü düğün fotoğraf bloglarının fotoğraflarının paylaşıldığı weddinggawker üyesiyim. Düğün fotoğrafçısı olarak Vogue, Instyle, Elele gibi dergiler tarafından tavsiye edilen fotoğrafçılardanım. Fotoğrafçılara yönelik uzmanlık eğitimleri veriyorum. Bir taraftan da ekip arkadaşlarımla birlikte düğün sineması ya da bilinir adıyla düğün klibi çekimleri yapıyorum.

Düğün fotoğrafçısı ve düğün sinemacısı olarak her zaman yenilikler peşinde koşarken bir taraftan da çiftin isteklerine kulak vermek gerektiğini düşünüyorum. Bu açıdan çiftler ile ön görüşmeler yapıp tarzlarını ve ne istediklerini anlamak çok önemli. Ardından günü verimli kullanmak adına, en iyi çekim planı yapılmalı. Çekim sonrası da kaliteli bir post production oldukça önemli. Düğün günü çiftin mutluluğunun bir parçası olduğunuzun bilincinde olmak ve ona göre özveri ile çekim yapmak düğün fotoğrafçılığının en önemli unsuru.

aldığı eğitimler

Fearless Photographers - Foundation Workshop

Master Class - Brett Buttersteain

ödüller

Fearless Award - Fearless Photographers

Editor Award - Mywed

aldığı yorumlar

Ufuk Sarışen ile çalışmayı düşünenler için senin deneyimlerin çok önemli.

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Ufuk Sarışen hakkında yorumlarını paylaş.

YORUM EKLE